Seminari “Qyteti ynë, shkollat tona”

Pjesëmarrja e arsimtarëve dhe nxënësve të shkollës së mesme ,,Sezai Surroi” në prezantimin e punës kreative në kuadër të seminarit :

,,Qyteti ynë, shkollat tona”

Ky seminarë u mundësa nga shërbimi i Trupit Koordinues të Republikës së Serbisë për komunat Preshevë, Bujanoc dhe Medvegjë dhe Pestalizzi Children’s Foundation.

Temat e prezantimit ishin: “Dasma në traditat shiptare” dhe “Thenjet, proverbat dhe bekimet”. Në disa sekuenca do të prezantojmë dasmën shqipëtare me theks tek shtëpia e vajzës.

Shpërndaje në:

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike. Fushat e domosdoshme janë shënuar me një *